Ptáte se, jak se knížce Podzemí slov daří zdolat cestu k vydání? Skvěle! Na své pouti z wordovského dokumentu do vašich domácích knihovniček už překonala další překážky – pojďme se podívat, o jaké šlo tentokrát.


Další práce na knize Podzemí slov aneb Výpravy pod povrch češtiny byly v režii výtvarnice Moniky Pavlovičové, která má během příprav na starosti sazbu, grafiku a ilustrace.

Její zásluhou už má publikace osobitou tvář a je o poznání krásnější. Ze strohého textu, který dlouho spočíval v obyčejném wordovském dokumentu, je něco, co už významně připomíná plnohodnotnou knížku. Kapitoly mají jednotnou grafiku nadpisů, texty zkrášlil stylový font a vše ještě vyšperkovaly trefné obrázky.

Takhle nějak bude knížka Podzemí slov vypadat uvnitř.

Návrh knihy tak hrdě zamířil do výběrového řízení, v němž se rozhodne, ve které tiskárně se nakonec zhmotní.

Monice patří velký dík – za milou spolupráci i nádherný výsledek.

Monika Pavlovičová

Pokud jste někdy četli skvělé články lektora osobní produktivity a time managementu Daniela Gamrota, ty trefné ilustrace v nich má na svědomí právě Monika. S její prací jste se taky mohli setkat v Museu Kampa, pro které vytvořila grafiku ke 100. narozeninám Medy Mládkové. A kromě toho se její působivé obrázky objevily i na facebooku společnosti Fruitisimo, v knížce Martiny Heš Tvůrčí restart nebo třeba v kuchařce Tak akorát.

Tvorbu Moniky Pavlovičové si můžete prohlédnout na jejím webu momo-animate.cz. Nebo už brzy na stránkách knížky Podzemí slov.

👇︎ Pozvěte do slovního podzemí i ostatní. Cesta vede tudy: 👇︎