Přípravy knížky Podzemí slov aneb Výpravy pod povrch češtiny jsou v plném proudu. Ještě před Vánoci se podařilo dokončit redakci textu.


Redakční úpravy textu mojí knížky měla na starosti Eva Grestenbergerová, která se kolem slov motá už pěknou řádku let. Kromě toho, že miluje psaní a zabývá se gramatickou a stylistickou úpravou textů, má na kontě i dvě vlastní knihy – dystopický román Zlo je rodu mužského (2019) a populárně naučnou publikaci Zvířata jsou k sežrání (2020). Autorsky se také podílela na tvorbě populárně naučné knížky Nesvoboda (2020), která pojednává o zneužívání zvířat v České republice.

Jako redaktorka je pak Eva podepsána pod dětskou knihou M. Štefanové Skřítek Kompostík a jeho kamarádi či pod young adult románem T. M. Puffrové Zatracená láska.

Mám radost, že jejím dalším redaktorským počinem bylo Podzemí slov. Společně s Evou jsme totiž v textu vychytali pár much, za což jí srdečně děkuju – výsledná knížka snad bude zase o něco lepší, srozumitelnější či logičtější.

Redakce je tedy za námi, a tak se může chystání knížky posunout o krůček dál. Na řadě je jazyková korektura a také se začnou připravovat ilustrace.

👇︎ Pozvěte do slovního podzemí i ostatní. Cesta vede tudy: 👇︎